PRN Sarawak – Sidang Media pembahagian kerusi calon Barisn Nasional (Video)

Sidang Media pembahagian kerusi calon Barisan Nasional bagi Pilihan raya Umum Dewan Undangan Negeri Sarawak Ke-10.

SENARAI CALON BN BAGI PILIHAN RAYA NEGERI SARAWAK KE-10

(* menunjukkan muka baru)
N01. OPAR: RANUM ANAK MINA (SUPP)
N02.TASIK BIRU: DATUK PETER NANSIAN ANAK NGUSIE (SPDP)
N03. TANJUNG DATU: TAN SRI ADENAN SATEM (PBB)
N04. PANTAI DAMAI: DR ABDUL RAHMAN JUNAIDI (PBB)
N05. DEMAK LAUT: DR HAZALAND ABANG HIPNI(PBB)*
N06. TUPONG: DATUK DAUD ABDUL RAHMAN (PBB)
N07. SAMARIANG: SHARIFAH HASIDAH SAYEED AMAN GHAZALI (PBB)
N08. SATOK: DATUK AMAR ABANG JOHARI TUN ABANG OPENG (PBB)
N09. PADUNGAN: SIM KIANG CHIOK (SUPP)*
N10. PENDING: PROF DR SIM KUI HIAN (SUPP)*
N11. BATU LINTANG: SIH HUA TONG (SUPP)*
N12. KOTA SENTOSA: DATUK ALFRED YAP (SUPP)
N13. BATU KAWAH: TAN JOO PHOI (SUPP)
N14. ASAJAYA: ABDUL KARIM RAHMAN HAMZAH (PBB)
N15. MUARA TUANG: DATUK SERI MOHAMAD ALI MAHMUD (PBB)
N16. BENGOH: DR BELEK @ JERIP ANAK SUSIL (SUPP)
N17. TARATROLAND: SAGAH WEE INN (PBB)
N18. TEBEDU: DATUK SERI MICHAEL MANYIN ANAK JAWONG (PBB)
N19. KEDUP: MARTIN BEN (PBB)*
N20. SADONG JAYA: AIDEL LARIWOO (PBB)*
N21. SIMUNJAN: MOHD NARODEN MAJAIS (PBB)
N22. SEBUYAU: JULAIHI NARAWI (PBB)
N23. LINGGA: SIMOI PERI (PBB)
N24. BETING MARO: RAZALI GHAPOR (PBB)*
N25. BALAI RINGIN: SNOWDAN LAWAN (PRS)
N26. BUKIT BEGUNAN: MONG ANAK DAGANG (PRS)
N27. SIMANGGANG: DATUK FRANCIS HARDEN ANAK HOLLIS (SUPP)
N28. ENGKILILI:    DR JOHNICHAL RAYONG (SUPP)
N29. BATANG AI: MALCOM MUSSEN ANAK LAMOH (PRS)
N30. SARIBAS: RAZI SITAM (PBB)*
N31. LAYAR: TAN SRI DR ALFRED JABU (PBB)
N32. BUKIT SABAN: ROBERT LAWSON CHUAT ANAK VINCENT (PBB)
N33. KALAKA: ABDUL WAHAB AZIZ (PBB)
N34. KRIAN: DATUK PETER NYAROK ANAK ENTRIE (SPDP)
N35. BELAWAI: DATUK LEN TALIF SALLEH (PBB)*
N36. SEMOP: DOLAH SAIDOL (PBB)*
N37. DARO: MURNI SUHAILI (PBB)
N38. JEMORENG: ABU SEMAN JAHWIE (PBB)
N39. REPOK: DATUK DAVID TENG (SUPP)
N40. MERADONG: LING KIE KING (SUPP)*
N41. PAKAN: DATUK SERI WILLIAM MAWAN (SPDP)
N42. MELUAN: WONG ANAK JUDAT (SPDP)
N43. NGEMAH: ALEXANDER VINCENT (PRS)
N44. MACHAN: DATUK GRAMONG JUNA (PBB)
N45. BUKIT ASSEK: CHIENG BUONG TOON (SUPP)*
N46. DUDONG: DATUK TIONG THAI KING (SUPP)*
N47. BAWANG: ASSANDATUK SRI WONG SOON KOH (SUPP)
N48. PELAWAN:VINCENT GOH CHUNG SIONG (SUPP)
N49. NANGKA:  DR ANNUAR RAPEE (PBB)*
N50. DALAT: DATIN FATIMAH ABDULLAH (PBB)
N51. BALINGIAN: TAN SRI ABDUL TAIB MAHMUD (PBB)
N52. TAMIN: JOSEPH MAUH ANAK IKEH (PRS)
N53. KAKUS: JOHN SIKIE ANAK TAYAI (PRS)
N54. PELAGUS: STANLEY UNJA (PRS)*
N55. KATIBAS: AMBROSE BLIKAU ANAK ENTURAN (PBB)
N56. BALEH: DATUK SERI DR JAMES MASING (PRS)
N57. BELAGA: LIWAN LAGANG (PRS)
N58. JEPAK: DATUK TALIB ZULPILIP (PBB)
N59. KIDURONG: HENRY LING (SUPP)*
N60. KEMENA: DR STEPHEN RUNDI ANAK UTOM (PBB)
N61. BEKENU: ROSEY YUNUS (SPDP)
N62. LAMBIR: RIPIN LAMAT (PBB)*
N63. PIASAU: TAN SRI DR GEORGE CHAN (SUPP)
N64. PUJUT: ANDY CHIA CHU FATT (SUPP)
N65. SENADIN: DATUK LEE KIM SHIN (SUPP)
N66. MARUDI: SYLVESTER ENTRIE ANAK MURAN (SPDP)
N67. TELANG USAN: DENNIS NGAU (PBB)*
N68. BUKIT KOTA: DR ABDUL RAHMAN ISMAL (PBB)
N69. BATU DANAU: PALU @ PAULUS ANAK GUMBANG (SPDP)
N70. BA’KELALAN…(akan diumumkan) …
N71. BUKIT SARI: DATUK AMAR AWANG TENGAH ALI HASSAN (PBB)

Leave a Reply