Statistik Corona

Malaysia
2,442,224
Confirmed
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
Malaysia
2,340,390
Recovered
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
Malaysia
73,258
Active
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
Malaysia
28,576
Deaths
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm

Malaysia

Malaysia
2,442,224
Confirmed
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
Malaysia
2,340,390
Recovered
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
Malaysia
28,576
Deaths
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm

Indonesia

Indonesia
4,241,090
Confirmed
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
Indonesia
4,084,831
Recovered
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
Indonesia
143,270
Deaths
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm

Thailand

Thailand
1,875,315
Confirmed
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
Thailand
1,758,297
Recovered
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
Thailand
18,922
Deaths
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm

Global

All countries
245,345,217
Confirmed
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
All countries
220,698,891
Recovered
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm
All countries
4,980,034
Deaths
Updated on October 27, 2021 16:36 4:36 pm

PRU14: Senarai calon Barisan Nasional negeri Selangor

Barisan Nasional (BN) Selangor hari ini mengumumkan senarai calon bagi 22 kerusi Parlimen dan 56 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Selangor yang akan bertanding pada Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU-14).

Senarai itu diumumkan oleh Ketua UMNO Bahagian Kapar, Datuk Faizal Abdullah, dalam majlis di Pejabat UMNO Selangor, di sini, pagi ini.

Berikut senarai calon BN bagi kerusi 22 Parlimen dan 56 DUN di Selangor:


P092 Sabak Bernam
Datuk Mohd Fasiah Mohd Fakeh

N01 Sungai Air Tawar
Rizam Ismail

N02 Sabak
Sallehuddin Mohd Iskan


P093 Sungai Besar
Budiman Mohd Zohdi

N03 Sungai Panjang
Imran Tamrin

N04 Sekinchan
Lee Yee Yuan (MCA)


P094 Hulu Selangor
Datuk P. Kamalanathan (MIC)

N05 Hulu Bernam
Datuk Rosni Sohar

N06 Kuala Kubu Baharu
Datuk Wong Koon Mun (MCA)

N07 Batang Kali
Datuk Mat Nadzari Ahmad Dahlan


P095 Tanjong Karang
Tan Sri Noh Omar

N08 Sungai Burong
Datuk Mohd Shamsudin Lias

N09 Permatang
Datuk Sulaiman Abdul Razak


P096 Kuala Selangor
Datuk Seri Dr Irmohizam Ibrahim

N10 Bukit Melawati
Jakiran Jacomah

N11 Ijok
K. Parthiban (MIC)

N12 Jeram
Zahar Azlan Ariffin


P097 Selayang
Kang Meng Fuat (MCA)

N13 Kuang
Datuk Abdul Shukur Idrus

N14 Rawang
Chan Wun Hoong (MCA)

N15 Taman Templer
Datuk Ir Md. Nasir Ibrahim


P098 Gombak
Abdul Rahim Pandak Kamaruddin

N16 Sungai Tua (Batu Caves)
Datuk N. Rawisandran (MIC)

N17 Gombak Setia
Datuk Megat Zulkarnain Omardin

N18 Hulu Kelang
Ismail Ahmad


P099 Ampang
Datuk Leong Kim Soon (MCA)


N19 Bukit Antarabangsa
Salwa Yunus

N20 Lembah Jaya
Muhamad Nizam Shith


P100 Pandan
Datuk Leong Kok Wee (MCA)

N21 Pandan Indah (Chempaka)
Datuk Mohd Haniff Roslan

N22 Teratai
Liew Pok Boon (Gerakan)


P101 Hulu Langat
Azman Ahmad

N23 Dusun Tua
Mohd Zin Isa

N24 Semenyih
Datuk Johan Abd Aziz


P102 Bangi (Serdang)
Liew Yuen Keong (MCA)

N25 Kajang
Teh Yeow Meng (MCA)

N26 Sungai Ramal (Bangi)
Abdul Rahim Mohd Amin

N27 Balakong
Lim Chin Wah (MCA)


P103 Puchong
Datuk Ang Chin Tat (Gerakan)

N28 Seri Kembangan
Chang Toong Who (MCA)

N29 Seri Serdang
Datuk Mohammad Satim Diman


P104 Subang (Kelana Jaya)
Ir Tan Seong Lim (MCA)

N30 Kinrara
Chiew Kai Heng (MCA)

N31 Subang Jaya
Mejar (B) Chong Ah Watt (MCA)


P105 Petaling Jaya (Petaling Jaya Selatan)
Chew Hian Tat (MCA)

N32 Seri Setia
Datuk Yusoff M. Haniff

N33 Taman Medan
Abdul Mutalif Abd Rahim

N34 Bukit Gasing
Chai Ko Thing (Gerakan)


P106 Damansara (Petaling Jaya Utara)
Ho Kwok Xheng (MCA)

N35 Kampung Tunku
Tan Gim Tuan (MCA)

N36 Bandar Utama (Damansara Utama)
Ch’ng Soo Chau (MCA)

N37 Bukit Lanjan
Syed Abdul Razak Syed Long Alsagof (Gerakan)


P107 Sungai Buloh (Subang)
A. Prakash Rao (MIC)

N38 Paya Jaras
Datuk Zein Isma Ismail

N39 Kota Damansara
Datuk Halimaton Saadiah Bohan


P108 Shah Alam
Datuk Azhari Saari

N40 Kota Anggerik
Jumaeah Masdi

N41 Batu Tiga
Datuk Ahmad Mua’adzam Shah Ya’akop


P109 Kapar
Datuk M. Mohana (MIC)

N42 Meru
Khairul Anuar Saimun

N43 Sementa
Datuk Saroni Judi

N44 Selat Klang
Dr Mohd Khairi Hussin


P110 Klang
Datuk Ching Eu Boon (MCA)

N45 Bandar Baru Klang (Sungai Pinang)
Teoh Kah Yeong (MCA)

N46 Pelabuhan Klang
Datuk Sheikh Rajesh Sheikh Ahmad

N47 Pandamaran
Tee Hooi Ling (MCA)


P111 Kota Raja
V. Gunalan (MIC)

N48 Sentosa (Kota Alam Shah)
Datuk Subramaniam T. Retnam (MIC)

N49 Sungai Kandis (Seri Andalas)
Datuk Kamaruzzaman Johari

N50 Kota Kemuning (Sri Muda)
Tiew Hock Huat (GERAKAN)


P112 Kuala Langat
Shahril Sufian Hamdan

N51 Sijangkang
Datuk Sulaiman Mohd Karli

N52 Banting (Teluk Datuk)
Ng Siok Hwa (MCA)

N53 Morib
Rozana Kamarulzaman


P113 Sepang
Datuk Marsum Paing

N54 Tanjong Sepat
Datuk Dr Karim Mansor

N55 Dengkil
Shahrum Mohd Shariff

N56 Sungai Pelek
Ng Chok Sin (MCA)

#BersamaBN
#HebatkanNegaraku
#BersamaBN
#HebatkanNegaraku
#UndiBN

Berkaitan

Melaka memilih

spot_img

PENAMAAN CALON: 8 NOV 2021
PENGUNDIAN AWAL: 18 NOV 2021
PENGUNDIAN: 20 NOV 2021