PRU14: Senarai Calon Barisan Nasional Negeri Sembilan #pakdin.my

Berikut ialah senarai penuh calon Barisan Nasional (BN) bagi lapan kerusi Parlimen dan 36 Dewan Undangan Negeri (DUN) di Negeri Sembilan untuk Pilihan Raya Umum ke-14 (PRU14), 9 Mei ini.

—————–
P126 Jelebu
Datuk Jalaluddin Alias (Umno)

N01 Chennah
​​​Seet Tee Gee (Mca)

N02 Pertang
Norazmi Yusof (Umno)

N03 Sungai Lui
Mohd Razi Mohd Ali (Umno)

N04 Klawang
Datuk Baharuddin Jali (Umno)

—————–
P127 Jempol
Datuk Mohd Salim Sharif@ Mohd Sharif (Umno)

N05 Serting
Datuk Shamsulkahar Mohd Deli (Umno)

N06 Palong
​​​​​​​Mustapha Nagoor (Umno)

N07 Jeram Padang
​​​​​​​Datuk L.Manickam (Mic)

N08 Bahau
​​​​​​​Chong Wan You (Mca)

—————–
P128 Seremban
​​​​​​​Datuk Chong Sin Woon (Mca)

N09 Lenggeng
​​​​​​​Mazalan Maarop (Umno)

N10 Nilai
​​​​​​​Leaw Kok Chan (Mca)

N11 Lobak
​​​​​​​Lim Kok Kean (Mca)

N12 Temiang
​​​​​​​Siow Koi Voon (Mca)

N13 Sikamat
​​​​​​​Syamsul Amri Ismail (Umno)

N14 Ampangan
​​​​​​​Datuk Abu Ubaidah Redza (Umno)

—————–
P129 Kuala Pilah
​​​​​​​Datuk Seri Hasan Malek (Umno)

N15 Juasseh
​​​​​​​Datuk Ismail Lasim (Umno)

N16 Seri Menanti
​​​​​​​Datuk Abdul Samad Ibrahim (Umno)

N17 Senaling
​​​​​​​Datuk Adnan Abu Hassan (Umno)

N18 Pilah
​​​​​​​Datuk Norhayati Omar (Umno)

N19 Johol
​​​​​​​Saiful Yazan Sulaiman (Umno)

—————–
P130 Rasah
​​​​​​​Ng Kian Nam (Mca)

N20 Labu
​​​​​​​Datuk Hasim Rusdi (Umno)

N21 Bukit Kepayang
​​​​​​​Mak Kah Keong (Gerakan)

N22 Rahang
​​​​​​​Yap Siok Moy (Mca)

N23 Mambau
​​​​​​​Ho Choy Sin (Mca)

N24 Seremban Jaya (Senawang)
Datuk Chong Vee Hing (Gerakan)

—————–
P131 Rembau
​​​​​​​Khairy Jamaludin Abu Bakar (Umno)

N25 Paroi
​​​​​​​Mohd Ghazali Abd Wahid (Umno)

N26 Chembong
​​​​​​​Datuk Zaifulbahri Idris (Umno)

N27 Rantau
​​​​​​​Datuk Seri Mohamad Hasan (Umno)

N28 Kota
​​​​​​​Datuk Seri Dr. Awaludin Said (Umno)

—————–
P132 Port Dickson (Telok Kemang)
Datuk V.S Mogan (Mic)

N29 Chuah
​​​​​​​Datuk Seri Lim Chin Fui (Mca)

N30 Lukut
​​​​​​​Yeong Kun You (Mca)

N31 Bagan Pinang
​​​​​​​Datuk Tun Hairudin Abu Bakar (Umno)

N32 Linggi
​​​​​​​Datuk Abdul Rahman Mohd Redza (Umno)

N33 Sri Tanjung (Port Dickson)
R. Thinalan (Mic)

—————–
P133 Tampin
​​​​​​​Datuk Seri Shaziman Abu Mansor (Umno)

N34 Gemas
​​​​​​​Datuk Abdul Razak Ab Said (Umno)

N35 Gemencheh
​​​​​​​Datuk Mohd Isam Mohd Isa (Umno)

N36 Repah
​​​​​​​Koh Kim Swee (Mca)

#BersamaBN
#HebatkanNegaraku
#BersamaBN
#HebatkanNegaraku
#UndiBN

Berkaitan