Friday - July 30, 2021 @ 09:25
POLITIKPILIHAN RAYASenarai Calon Parlimen 14 Negeri Pada Pilihan Raya Umum Ke-13

Senarai Calon Parlimen 14 Negeri Pada Pilihan Raya Umum Ke-13

pm-tpm-watikah-calon

Senarai calon Barisan Nasional yang akan bertanding kerusi Parlimen pada pilihan raya umum ke-13 yang diumumkan Selasa.

P001. Padang Besar: Datuk Zahidi Zainul Abidin (Umno)
P002. Kangar: Ir Shaharuddin Ismail (muka baharu) (Umno)
P003. Arau: Datuk Seri Dr Shahidan Kassim (Umno)

P004. Langkawi: Datuk Nawawi Ahmad (Umno)
P005. Jerlun: Datuk Othman Aziz (Umno)
P006. Kubang Pasu: Datuk Mohd Johari Baharom (Umno)
P007. Padang Terap: Datuk Seri Mahdzir Khalid (Umno)
P008. Pokok Sena: Datuk Shahlan Ismail Umno/muka baharu)
P009. Alor Setar: Datuk Seri Chor Chee Heung (MCA)
P010. Kuala Kedah: Dr Zaki Zamani Abdul Rashid (Umno/muka baharu)
P011. Pendang: Datuk Othman Abdul (Umno)
P012. Jerai: Datuk Seri Jamil Khir Baharom (Umno/muka baharu)
P013. Sik: Dr Mansor Abdul Rahman (Umno/muka baharu)
P014. Merbok: Prof Dr Ismail Daud (Umno/muka baharu)
P015. Sungai Petani : Shamsul Anuar Ismail (Umno/muka baharu)
P016. Baling: Datuk Abdul Azeez Abdul Rahim (Umno)
P017. Padang Serai: Datuk Heng Seai Kie (MCA/muka baharu)
P018. Kulim/Bandar Baharu : Datuk Abdul Aziz Sheikh Fadzir (Umno)

P019. Tumpat: Mansor Salleh (Umno)
P020. Pengkalan Chepa : Datuk Dali Husin (Umno)
P021. Kota Baharu: Datuk Mohamad Fatmi Che Salleh (Umno)
P022. Pasir Mas: Che Johan Che Pa (Umno/ muka baharu)
P023. Rantau Panjang : Ghazali Ismail (Umno/muka baharu)
P024. Kubang Kerian: Anuar Safian (Umno)
P025. Bachok: Datuk Dr Awang Adek Hussin (Umno)
P026. Ketereh: Tan Sri Annuar Musa (Umno)
P027. Tanah Merah: Datuk Ikmal Hisham Abdul Aziz (Umno)
P028. Pasir Puteh: Tuan Mustaffa Tuan Mat (Umno/muka baharu)
P029. Machang: Datuk Ahmad Jazlan Yaakub (Umno)
P030. Jeli: Datuk Seri Mustapa Mohamed (Umno)
P031. Kuala Krai: Tuan Aziz Tuan Hamat@Tuan Mat (Umno)
P032. Gua Musang: Tengku Razaleigh Hamzah (Umno)

P033. Besut: Datuk Seri Idris Jusoh (Umno)
P034. Setiu: Che Mohamad Zulkifly Jusoh (Umno/muka baharu)
P035. Kuala Nerus: Datuk Mohamed Nasir Ibrahim Fikri (Umno)
P036. Kuala Terengganu : Mohd Zubir Embong (Umno/muka baharu)
P037. Marang: Datuk Yahya Khatib (Umno)
P038. Hulu Terengganu : Datuk Jailani Johari (Umno/muka baharu)
P039. Dungun: Datuk Dr Rosli Mat Hassan (Umno)
P040. Kemaman: Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek (Umno)

P041. Kepala Batas : Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican (Umno/muka baharu)
P042. Tasek Gelugor : Shabudin Yahaya (Umno)
P043. Bagan: Chua Teik Siang (MCA)
P044. Permatang Pauh: Dr Mazlan Ismail (Umno/muka baharu)
P045. Bukit Mertajam : Gui Guat Lye (MCA)
P046. Batu Kawan: N. Gobalakrishnan (Gerakan/muka baharu)
P047. Nibong Tebal: Datuk Zainal Abidin Osman (Umno)
P048. Bukit Bendera : Teh Leong Meng (Gerakan/muka baharu)
P049. Tanjong: Ng Song Kheng (Gerakan/muka baharu)
P050. Jelutong: Ng Fook On (Gerakan)
P051. Bukit Gelugor : Teh Beng Yeam (MCA)
P052. Bayan Baru: Tang Heap Seng (MCA)
P053. Balik Pulau: Datuk Seri Hilmi Yahaya (Umno)

P054. Gerik: Datuk Hasbullah Osman (Umno)
P055. Lenggong: Datuk Shamsul Anuar Nasarah (Umno)
P056. Larut: Datuk Hamzah Zainudin (Umno)
P057. Parit Buntar: Mua’amar Ghadafi Jamal Jamaludin (Umno/muka baharu)
P058. Bagan Serai: Dr Noor Azmi Ghazali (Umno/muka baharu)
P059. Bukit Gantang : Datuk Ismail Safian (Umno)
P060. Taiping: Datuk Tan Lian Hoe (Gerakan)
P061. Padang Rengas : Datuk Seri Mohamed Nazri Abdul Aziz (Umno)
P062. Sungai Siput: Datuk S.K Devamany (MIC)
P063. Tambun: Datuk Seri Ahmad Husni Hanadzlah (Umno)
P064. Ipoh Timur: Kathleen Wong Mei Yin (MCA/muka baharu)
P065. Ipoh Barat: Dr Cheng Wei Yee (MCA/muka baharu)
P066. Batu Gajah: Loo Thin Tuck (MCA/muka baharu)
P067. Kuala Kangsar : Datuk Wan Mohammad Khair-Il Anuar Wan Ahmad (Umno)
P068. Beruas: Datuk Chang Ko Youn (Gerakan)
P069. Parit: Datuk Mohd Zaim Abu Hassan (Umno)
P070. Kampar: Datuk Lee Chee Leong (MCA)
P071. Gopeng: Datuk Tan Chin Meng (MCA)
P072. Tapah: Datuk M. Saravanan (MIC)
P073. Pasir Salak: Datuk Tajuddin Abdul Rahman (Umno)
P074. Lumut: Datuk Seri Kong Cho Ha (MCA)
P075. Bagan Datoh: Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (Umno)
P076. Teluk Intan: Datuk Mah Siew Keong (Gerakan)
P077. Tanjung Malim : Datuk Seri Ong Ka Chuan (MCA)

P078.Cameron Highlands : Datuk Seri G. Palanivel (MIC)
P079. Lipis: Datuk Mohd Shahrum Osman (Umno)
P080. Raub: Datuk Hoh Khai Mun (MCA/tukar kerusi)
P081. Jerantut: Ahmad Nazlan Idris (Umno/muka baharu)
P082. Indera Mahkota : Datuk Wan Adnan Wan Mamat (Umno/tukar kerusi)
PO83. Kuantan: Datuk Mohamad Suffian Awang (Umno/muka baharu)
P084. Paya Besar: Datuk Abdul Manan Ismail (Umno)
P085. Pekan: Datuk Seri Najib Tun Razak (Umno)
P086. Maran: Ismail Mutalib (Umno)
P087. Kuala Krau: Datuk Ismail Mohd Said (Umno)
P088. Temerloh: Datuk Saifuddin Abdullah (Umno)
P089. Bentong: Datuk Seri Liow Tiong Lai (MCA)
P090. Bera: Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob (Umno)
P091. Rompin: Datuk Seri Dr Jamaluddin Jarjis (Umno)

P092. Sabak Bernam: Mohd Fasiah Mohd Fakeh (Umno/muka baharu)
P093. Sungai Besar: Datuk Noriah Kasnon (Umno)
P094. Hulu Selangor : P. Kamalanathan (MIC)
P095. Tanjong Karang : Datuk Seri Noh Omar (Umno)
P096. Kuala Selangor : Datuk Irmohizam Ibrahim (Umno/muka baharu)
P097. Selayang: Datuk Ir Donald Lim Siang Chai (MCA)
P098. Gombak: Datuk Dr Rahman Ismail (Umno)
P099. Ampang: Dr Rozaidah Talib
P100. Pandan: Garry Lim Chin Yee (MCA)
P101. Hulu Langat: Adzhaliza Mohd Nor (Umno/muka baharu)
P102. Serdang: Datuk Yap Pian Hon (MCA)
P103. Puchong: A. Kohilan Pillay (Gerakan/muka baharu
P104. Kelana Jaya: Loh Seng Kok (MCA)
P105. Petaling Jaya Selatan : Seah Kok Fah (MCA)
P106. Petaling Jaya Utara: Chew Hoong Ling (MCA)
P107. Subang: A. Prakash Rao (MIC/muka baharu)
P108. Shah Alam: Zulkifli Noordin (rakan BN)
P109. Kapar: Saktivel Alagappan (MIC)
P110. Klang: Datuk Teh Kim Poo (MCA)
P111. Kota Raja: Datuk Murugesan Sinnandavar (MIC)
P112. Kuala Langat: Sharuddin Omar (Umno/muka baharu)
P113. Sepang: Datuk Seri Ir Mohd Zin Mohamed (Umno)

P114. Kepong: Datuk Chandrakumanan Arumugam (PPP)
P115. Batu: Dr Dominic Lau Hoe Chai (Gerakan)
P116. Wangsa Maju: Datuk Dr Mohd Shafie Abdullah (Umno)
P117. Segambut: Jayanthi Devi Balaguru (Gerakan)
P118. Setiawangsa: Datuk Ahmad Fauzi Zahari (Umno)
P119. Titiwangsa: Datuk Johari Abdul Ghani (Umno)
P120. Bukit Bintang : Frankie Gan Joon Zin (MCA)
P121. Lembah Pantai : Datuk Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin (Umno)
P122. Seputeh: Nicole Wong Siaw Ting (MCA)
P123. Cheras: Teoh Chee Hooi (MCA)
P124. Bandar Tun Razak: Tan Kok Eng (MCA)
P125. Putrajaya: Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (Umno)

P126. Jelebu: Zainuddin Ismail (Umno)
P127. Jempol: Tan Sri Mohd Isa Abdul Samad (Umno)
P128. Seremban: Datuk Dr Yeow Chai Thiam (MCA)
P129. Kuala Pilah: Datuk Hasan Malek (Umno)
P130. Rasah: Teo Eng Kian (MCA)
P131. Rembau: Khairy Jamaluddin (Umno)
P132. Telok Kemang: Datuk V.S Mogan (MIC)
P133. Tampin: Datuk Seri Shaziman Abu Mansor (Umno)

P134. Masjid Tanah: Mas Ermieyati Samsudin (Umno/muka baharu)
P135. Alor Gajah: Datuk Koh Nai Kwong (MCA)
P136. Tangga Batu: Datuk Prof Madya Dr Abu Bakar Mohamad Diah (Umno/muka baharu)
P137. Bukit Katil; Datuk Seri Mohd Ali Rustam (Umno)
P138. Kota Melaka: Dr Yee Kok Wah (MCA/muka baharu)
P139. Jasin: Datuk Ahmad Hamzah (Umno)

P140. Segamat: Datuk Seri Dr S. Subramaniam (MIC)
P141. Sekijang: Anuar Abd Manap (Umno/muka baharu)
P142. Labis: Datuk Chua Tee Yong (MCA)
P143. Pagoh: Tan Sri Muhyiddin Yassin (Umno)
P144. Ledang: Hamim Samuri (Umno)
P145. Bakri: Lee Ching Yong (MCA)
P146. Muar: Datuk Razali Ibrahim (Umno)
P147. Parit Sulong : Datuk Noraini Ahmad (Umno)
P148. Ayer Hitam: Datuk Wee Ka Siong (MCA)
P149. Seri Gading: Datuk Ab. Aziz Kaprawi (Umno)
P150. Batu Pahat: Dr Mohd Puad Zarkashi (Umno)
P151. Simpang Renggam : Liang Teck Meng (Gerakan)
P152. Kluang: Hou Kok Chung (MCA)
P153. Sembrong: Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein (Umno)
P154. Mersing: Datuk Dr Abd Latiff Ahmad (Umno)
P155. Tenggara: Datuk Halimah Mohamed Sadique (Umno)
P156. Kota Tinggi Datuk Nor Ehsanuddin Mohd Harun Narrashid (Umno/muka baharu)
P157. Pengerang: Datuk Seri Azalina Othman (Umno)
P158. Tebrau: Khoo Soo Seang (MCA/muka baharu)
P159. Pasir Gudang : Normala Abdul Samad (Umno/muka baharu)
P160. Johor Bahru: Tan Sri Sharil@Shahrir Ab Samad (Umno)
P161. Pulai: Datuk Nur Jazlan Mohamed (Umno)
P162. Gelang Patah : Datuk Abdul Ghani Othman (Umno)
P163. Kulai: Teh Chin Hein (MCA/muka baharu)
P164. Pontian: Datuk Ahmad Maslan (Umno)
P165. Tanjong Piai : Belum diumumkan

P166. Labuan: Rozman Isli (Umno)
P167. Kudat: Datuk Abdul Rahim Bakri (Umno)
P168. Kota Marudu: Datuk Seri Maximus Ongkili (PBS)
P169. Kota Belud: Datuk Abd Rahman Dahlan (Umno)
P170. Tuaran: Datuk Wilfred Madius Tangau (Upko)
P171. Sepanggar: Datuk Jumat Idris (Umno/muka baharu)
P172. Kota Kinabalu : Chin Tek Ming (PBS/muka baharu)
P173. Putatan: Datuk Marcus Mojigoh (Upko)
P174. Penampang: Tan Sri Bernard Giluk Dompok (Upko)
P175. Papar: Datuk Rosnah Abd Rashid Shirlin (Umno)
P176. Kimanis: Datuk Anifah Aman (Umno)
P177. Beaufort: Datuk Azizah Mohd Dun (Umno/bertukar kerusi)
P178. Sipitang: Datuk Sapawi Ahmad (Umno)
P179. Ranau: Datuk Ewon Ebin (Upko)
P180. Keningau: Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)
P181. Tenom: Belum diumumkan
P182. Pensiangan: Belum diumumkan
P183. Beluran: Datuk Ronald Kiandee (Umno)
P184. Libaran: Datuk Juslee Ajirol (Umno)
P185. Batu Sapi: Datin Linda Tsen Thau Lin (PBS)
P186. Sandakan: Belum diumumkan
P187. Kinabatangan : Datuk Bung Moktar Radin (Umno)
P188. Silam: Datuk Datu Nasrun Datu Mansur (Umno/bertukar kerusi)
P189. Semporna: Datuk Seri Mohd Shafie Apdal (Umno)
P190. Tawau: Datuk Mary Yap Kain Ching (PBS/muka baharu)
P191. Kalabakan: Datuk Abdul Ghapur Salleh (Umno)

P192. Mas Gading: Anthony Nogeh Gumbek (SPDP/muka baharu)
P193. Santubong: Datuk Dr Wan Junaidi Tuanku Jaafar (PBB)
P194. Petra Jaya: Datuk Fadillah Yusof (PBB)
P195. Bandar Kuching : Tan Kai (SUPP/muka baharu)
P196. Stampin: Datuk Yong Khoon Seng (SUPP)
P197. Kota Samarahan : Rabiah Wang (PBB/muka baharu)
P198. Mambong: Datuk Seri Dr James Dawos Mamit (PBB)
199. Serian: Datuk Richard Riot (SUPP)
P200. Batang Sadong: Nancy Shukri (PBB)
P201. Batang Lupar: Datuk Rohani Abdul Karim (PBB)
P202. Sri Aman: Masir Kujat (PRS)
P203. Lubok Antu: William @ Nyallau Badak (PRS)
P204. Betong: Datuk Seri Douglas Uggah Embas (PBB)
P205. Saratok: Tan Sri William Mawan (SPDP)
P206. Tanjong Manis: Datuk Norah Abdul Rahman (PBB)
P207. Igan: Datuk Abdul Wahab Dolah (PBB)
P208. Sarikei: Ding Kuong Hiing (SUPP)
P209. Julau: Datuk Joseph Salang Gandum (PRS)
P210. Kanowit: Datuk Ago Dagang (PRS)
P211. Lanang: Datuk Tiong Thai King (SUPP)
P212. Sibu: Vincent Lau Lee Ming (SUPP/muka baharu)
P213. Mukah: Datuk Seri Dr Muhammad Leo Michael Toyad (PBB)
P214. Selangau: Datuk Joseph Entulu Belaun (PRS)
P215. Kapit: Datuk Alexander Nanta Linggi (PBB)
P216. Hulu Rajang: Wilson Ugak Kumbong (PRS/muka baharu)
P217. Bintulu: Datuk Seri Tiong King Sing (SPDP)
P218. Sibuti: Ahmad Lai Bujang (PBB)
P219. Miri: Datuk Sebastian Ting (SUPP/muka baharu)
P220. Baram: Anyi Ngau (SPDP/muka baharu)
P221. Limbang: Hasbi Habibollah (PBB)
P222. Lawas: Datuk Henry Sum Agong (PBB)

Berkaitan:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here