Statistik Corona

Malaysia
2,448,372
Confirmed
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
Malaysia
2,347,985
Recovered
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
Malaysia
71,713
Active
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
Malaysia
28,674
Deaths
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm

Malaysia

Malaysia
2,448,372
Confirmed
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
Malaysia
2,347,985
Recovered
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
Malaysia
28,674
Deaths
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm

Indonesia

Indonesia
4,242,532
Confirmed
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
Indonesia
4,086,759
Recovered
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
Indonesia
143,333
Deaths
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm

Thailand

Thailand
1,884,973
Confirmed
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
Thailand
1,766,823
Recovered
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
Thailand
19,006
Deaths
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm

Global

All countries
246,000,106
Confirmed
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
All countries
221,200,616
Recovered
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm
All countries
4,992,068
Deaths
Updated on October 28, 2021 22:39 10:39 pm

Senarai Penuh Kabinet Sarawak 2011

Berikut adalah senarai penuh Kabinet Sarawak berikutan rombakan kabinet yang diumumkan Ketua Menteri Tan Sri Abdul Taib Mahmud pada Rabu.

Ketua Menteri:

Tan Sri Abdul Taib Mahmud

Timbalan Ketua Menteri:

Tan Sri Alfred Jabu Numpang

Menteri di Pejabat Ketua Menteri dan Menteri Tugas-tugas Khas:

Tan Sri Adenan Satem

Menteri Muda di Pejabat Ketua Menteri:

1. Datuk Daud Abdul Rahman (Hal Ehwal Islam)

2. Datuk Mohd Naroden Majais (Pembangunan Usahawan Bumiputera)

3. Datuk John Sikie Tayai (Hal Ehwal Adat Pribumi dan Penan)

4. Datuk Len Talif Salleh (Promosi Pendidikan Teknikal)

Kementerian Kewangan:

1. Menteri: Tan Sri Abdul Taib Mahmud

2. Menteri Kedua: Datuk Seri Wong Soon Koh

Kementerian Perancangan Sumber dan Alam Sekitar:

1. Menteri: Tan Sri Abdul Taib Mahmud

2. Menteri Kedua: Datuk Amar Awang Tengah Ali Hassan

3. Menteri Muda (Perancangan Sumber):Datuk Mohd Naroden Majais

4. Menteri Muda (Alam Sekitar): Datuk LenTalif Salleh

Kementerian Modenisasi Pertanian:

1. Menteri: Tan Sri Alfred Jabu Numpang

2. Menteri Muda (Penyelidikan dan Pemasaran): Datuk Mong Dagang

3. Menteri Muda (Pertubuhan Peladang):Datuk Sylvester Entri Muran

Kementerian Pembangunan Industri:

1. Menteri: Datuk Amar Awang Tengah AliHassan

2. Menteri Muda (Pembangunan EstetPerindustrian): Datuk Peter Nansian Ngusie

3. Menteri Muda (Pelaburan dan Promosi): Julaihi Narawi

Kementerian Pembangunan Infrastruktur dan Komunikasi:

1. Menteri: Datuk Seri Michael Manyin Jawong

2. Menteri Muda (Pembangunan Infrastruktur): Datuk Daud Abdul Rahman

3. Menteri Muda (Komunikasi): Datuk Lee Kim Shin

Kementerian Pembangunan Luar Bandar:

1. Menteri: Tan Sri Alfred Jabu Numpang

2. Menteri Muda: Datuk Francis HardenHollis

3. Menteri Muda: Julaihi Narawi

Kementerian Pembangunan Tanah;

1. Menteri: Tan Sri Dr James Jemut Masing

2. Menteri Muda: Datuk Gramong Juna

3. Menteri Muda: Datuk Abdul Wahab Aziz

Kementerian Pembangunan Sosial:

1. Menteri: Tan Sri William Mawan Ikom

2. Menteri Muda (Sukan): Datuk Lee Kim Shin

3. Menteri Muda (Pembangunan Belia): Abdul Karim Hamzah

4. Menteri Muda (Kebudayaan dan Warisan): Liwan Lagang

Kementerian Pelancongan:

1. Menteri: Datuk Amar Abang Johari Tun Openg

2. Menteri Muda (Acara tempatan dan Produk): Datuk Gramong Juna

3. Menteri Muda (Pelancongan): Datuk Talib Zulpilip

Kementerian Perumahan:

1. Menteri: Datuk Amar Abang Johari Tun Abang Openg

2. Menteri Muda: Abdul Karim Hamzah

3. Menteri Muda: Datuk Francis Harden Hollis

Kementerian Kerajaan Tempatan dan Pembangunan Komuniti:

1. Menteri: Datuk Seri Wong Soon Koh

2. Menteri Muda (Perkhidmatan Komuniti): Datuk Peter Nansian Ngusie

3. Menteri Muda (Kerajaan Tempatan): Datuk John Sikie Tayai

4. Menteri Muda (Kesihatan Awam): Dr Jerip Susil

Kementerian Kemudahan Awam:

1. Menteri: Datuk Amar Awang Tengah Ali Hassan

2. Menteri Muda (Utiliti Awam): Datuk Dr Stephen Rundi Utom

3. Menteri Muda (Bekalan Air): Datuk Sylvester Entri Muran

Kementerian Kebajikan, Wanita dan Pembangunan Keluarga:

1. Menteri: Datuk Fatimah Abdullah

2. Menteri Muda (Kebajikan): Robert Lawson Chuat Vincent

3. Menteri Muda (Pendidikan Awal Kanak-kanak dan Pembangunan Keluarga):Rosey Yunus

Berkaitan

Melaka memilih

spot_img

PENAMAAN CALON: 8 NOV 2021
PENGUNDIAN AWAL: 18 NOV 2021
PENGUNDIAN: 20 NOV 2021